Barcode: 0051299111304
Ginger Chews - Orange
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 95.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane sugar, ginger, tapioca starch, natural orange flavor.
Related Products in Snacks
Lemon Pie
Carolina Foods Inc.
E NOVA 4
Pagasa, Vanilla Cookies Wafers
Pagasa S.A. De Cv.
NOVA 4
Toasted Rice Crackers Assorted
Umeya
D NOVA 4
SWISS MISS Gift Pack Cookie Tins
E NOVA 4
Apple Pie
Carolina Foods Inc.
E NOVA 4
Umeya, Oriantal Snacks Teriyaki Mix
Umeya Inc.
D NOVA 4
Toasted rice kcrackers
Umeya
D NOVA 4
Frosted animal cookies
E NOVA 4
SWISS MISS Gift Pack Heidi Cookie Tin
E NOVA 4
Hot Chocolate Caramel
Swiss Miss, ConAgra
D NOVA 4
Betunados Iced Cookies
Pagasa
D NOVA 4
Cherry Pie
Carolina Foods Inc.
E NOVA 4