Barcode: 0051299111267
Ginger Chews - Original
by Chimes
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 95.0 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane sugar, ginger, tapioca starch.
Related Products in Snacks
Efiseptyl Oral Care 46 dragées
Edek, Ufsbd
NOVA 4
Mini pain d'epices abricot noisettes 140g
Jacquet
E NOVA 4
Baguettes viennoises nature
Lidl
D NOVA 4
Pain d'Épices
Jacquet
D NOVA 4
Mini Croustillants Toasts ail & ciboulette
Jacquet
D NOVA 4
Mini Croustillants 40 toasts sel de Guérande
Jacquet
D NOVA 4
Mini Pain d'Épices Figues
Jacquet
D NOVA 4
sablés
Toqué du biscuit
E NOVA 4
Efiseptyl, Chewing gum menthe sans sucre sans aspartame, 24 dragees
ufsbd
NOVA 4
Mini pain d'epices 140g
Jacquet
D NOVA 4
Madeleine l'Impertinente
Au coeur de la vie
E NOVA 3
Pastilles Gorge Steripam
Steripam
NOVA 4