Barcode: 0011747615488
Ginger Chews With Orange
by Sina
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
spain, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 388.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 94.4 g |
| of which sugars | 80.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sacarosa(azúcar de caña) 84,9%, jengibre 7,1%, almidón de tapioca 7%, aroma jugo de naranja.
Related Products in Snacks
Boules de pate d'amande
Hema
E NOVA 4
Butter Thins with Almonds
Hema
E NOVA 3
Marzipan Eggs
Penny
E NOVA 4
Lockerer Quark Kaffeekuchen
Fürstenklasse
D NOVA 4
Bisquits with Oats & Buckwheat
Italiamo, Lidl
D
Kräuterquark
Landfein, Realforno
C NOVA 4
Le Sfoglie
arabo
E NOVA 4
Butter Thins with cranberry
Hema
E NOVA 4
Mini-Figuren Vollmilch
Favorina, Lidl, Storz
E NOVA 4
Stapelchips , Sour Cream
Pfiff
D NOVA 4
Biscuits au beurre aux pépites d'orange
Hema
E NOVA 4
Mini speculaas moppen met chocolade
Hema
E NOVA 4