Barcode: 0011747615358
Ginger Chews With Peppermint
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
no gmos
no preservatives
vegan
non gmo project
Categories
Available in
australia, france, new zealand, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 391.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 94.0 g |
| of which sugars | 71.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
cane sugar, selected ginger 7.1%, tapioca starch, peppermint oil 0.1%
Related Products in Snacks
Frutas con chocolate
La Estepeña
E NOVA 4
Delicias de ajonjolí
La Estepeña
E NOVA 4
Polvorón tradicional
La Estepeña
E NOVA 4
Polvorones la estepeña
La Estepeña
D NOVA 3
Magdalenas cuadradas con azúcar crujiente
Martinez
E NOVA 4
Barritas Rellenas con Crema de avellana
E NOVA 4
Panettone chocolate
La Estepeña
E NOVA 4
Surtido de Navidad
La Alacena
E NOVA 4
Surtido Polvorones
La estepena
E NOVA 3
Morenito
Villaseco
E NOVA 4
Pastel de gloria
La Estepeña
E NOVA 4
Bolitas de coco
La Estepeña
E NOVA 4