Barcode: 0860004574613
Ginger Chicken Dumplings
by Laoban
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 182.0 kcal |
| Fat | 6.8 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 21.2 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 10.6 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
FILLING: FREE-RANGE CHICKEN, CABBAGE, SCALLIONS, CANOLA OIL, SOY SAUCE (WATER, SOYBEANS, WHEAT, SALT), HONEY, GINGER, KOSHER SALT, GARLIC, CHINKIANG VINEGAR, SPICES. DOUGH WRAPPER: UNBLEACHED WHEAT FLOUR, WATER, POTATO STARCH, CANOLA OIL, KOSHER SALT, LYE WATER. CONTAINS SOY AND WHEAT.
Related Products in Frozen Foods
Galettes fondue de poireaux et saumon
D NOVA 4
10 Friands au Fromage
Argel
E NOVA 4
Recette presto
PESCANOVA
C NOVA 4
Plaque cassée aux trois chocolats
MAISON TAILLEFER
E NOVA 4
Cassoulet de Castelnaudary
Nos Régions ont du Talent
C NOVA 3
Brandade de morue parmentier
SAVEURS ET GASTRONOMIE
C NOVA 4
12 Quiches Lorraines
Argel
D NOVA 4
Colin d'Alaska sauce oseille surgelé
Argel
C NOVA 4
riz cantonais
Argel
C NOVA 4
Crêpes sucrées surgelées façon Tatin
Saveurs et Gastronomie
C NOVA 4
Jambon noir du Périgord
Leclerc, Nos Régions Ont Du Talent
E NOVA 4
Chocolat noir cœur Framboise, figurines de Noël
MAISON TAILLEFER
E NOVA 4