Barcode: 0851981001032
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 123.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 14.1 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 7.8 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Natural** boneless chicken breast with rib meat vegetarian fed raised without antibiotics (contains up to 17% of a solution of water, less than 2% potato starch, sea salt), *brown rice, *green beans, water, *sugar snap peas, *edamame (soybeans), *carrots, *japonica rice, *extra virgin olive oil, *orange juice concentrate, *green onions, *wheat free tamari sauce (water, *soybeans, salt, *alcohol), *garlic granulated, *green tea powder, *crushed red pepper, *ginger ground, *orange oil, *black pepper.
Related Products in Frozen Foods
Steak hachés
Halal
D
VEGANA - Pizza Bruschetta
Trattoria Alfredo
B NOVA 4
Kids Day nuggets
Kids Day
D NOVA 4
Steak cut chips
Harvest Basket
B NOVA 4
Cassolettes de Scampis au Curry
Lidl, Ocean Sea
C NOVA 4
Vemondo Vegan Ready Meal Lentil Curry
Lidl, Vemondo
C NOVA 4
Calzone Tomate Mozzarella
Italiamo
D NOVA 3
Sucre gélifiant
BELBAKE, LIDL
E NOVA 4
Pizza with "Caciocavallo Silano DOP" & Taggiasca Olives
Italiamo
D NOVA 4
Pizza Royale cuite au feu de bois
Trattoria Alfredo
C NOVA 4
Curry Napapiri
Culinea
C NOVA 4
Pizza au chèvre cuite au feu de bois
trattoria Alfredo
D NOVA 4