Barcode: 0700153609906
Ginger Coconut Drops
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 8.9 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 60.7 g |
| of which sugars | 57.1 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jamaican ginger, coconut, cane sugar, coconut water
Related Products in Snacks
milka daim
Milka
E NOVA 4
Caramelo Liquido
Royal, Mondelez
D NOVA 4
Caramel et Noisettes extra gourmand
Milka
E NOVA 4
Marabou Premium Giftbox 70%
Marabou
E NOVA 4
Milka & Daim
Daim, Milka, Milka & Daim, Mondelèz
E NOVA 4
Oeuf Milka
Kraft Foods, Milka
E NOVA 4
Melkesjokolade Kvikk Lunsj
Mondelez norge
E NOVA 4
Lait Biscuits Speculoos
côte d'or
E NOVA 4
Clube Social Integral - Trigo e Flocos de Arroz
Nabisco,Kraft Foods
E NOVA 4
Double Noir Craquant & Fondant
Côte d'Or,Kraft Foods
E NOVA 4
Digestive Aveia e Maçã
Triunfo
E NOVA 4
Biscuits Cacaotés fourrés goût vanille
OREO
E NOVA 4