Barcode: 4056489898146
Ginger Cordial
by Deluxe Lidl
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 216.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 54.1 g |
| of which sugars | 54.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, Water, 19% Lemon Juice from Concentrate, Natural Ging and Chilli Flavourings, Acid: Citric Acid; Caramelised Sugar Syrup
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Organic Protein
Orgain
NOVA 4
Mochaccino
Avalanche
NOVA 4 Eco-Score A
VR46 Zero Sugar energidrikk
Monster
B NOVA 4
SPORT
Marque Repère,Sport
C NOVA 4 Eco-Score E
sparkling energy
Bloom
NOVA 4
100% Juice Apple
Mott's
E NOVA 1 Eco-Score B
BOOST Balanced Nutritional Drink Rich Chocolate
BOOST
NOVA 4
plant based ORIGINAL ALMONDMILK
simple truth
C NOVA 4 Eco-Score B
prebiotic soda cherry lime
summit
NOVA 4
Organic Unsweetened Soymilk Plain
West Life
B NOVA 1 Eco-Score B
Bio oat nature
Karma
D NOVA 3 Eco-Score B
Concord Grape Juice
Langers
NOVA 1 Eco-Score E