Barcode: 0093709461005
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 60.7 g |
| of which sugars | 39.3 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Organic cane sugar, organic white rice flour, brown sugar, organic non-gmo butter, organic crystallized ginger, organic eggs, organic tigernut flour, ginger spice, guar gum, sea salt, baking soda, cloves, cardamom.
Additives
e412
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Petits Fours aux Pruneaux
Gourmandises de Mireille
E NOVA 4
Mini sticks de saucisson sec nature
Auvernou
E NOVA 4
Pain d’epices au miel
VEDERE
D NOVA 4
Madeleines à la Pistache
Les Gourmandises de Mireille
E NOVA 4
Cake aux Fruits
Les Gourmandises de Mireille
E NOVA 4
Pop Corn Caramel
AGIDRA
E NOVA 4
Grosses cacahouètes sucrées
AGIDRA, Sans marque
E NOVA 3
Petits Financiers Aux Amandes
Les Gourmandises De Mireille
E NOVA 4
Madeleines By Les Gourmandises De Mireille - Honey
Les mousquetaires
E NOVA 4
Fruits Sucrés Praline Rouge Concassé
Agidra
E NOVA 4
Croquants aux Amandes
Les Gourmandises de Mireille
D NOVA 3
Noix de coco Chocolat Blanc
Réauté Chocolat
E NOVA 4