Barcode: 9317471188450
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 84.0 kcal |
| Fat | 5.2 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
GINGER (85%), CANOLA OIL, ACIDITY REGULATOR (330, 260, 270), SALT, THICKENER (415). MAY CONTAIN MILK, SOY
Additives
e260
e270
e330
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Graines de chia
Naturaplan,Coop
A NOVA 1
Tomates pelées
M Budget
A NOVA 1
Chop Stick Reisnudeln
Asian Food, Chop Stick
B NOVA 1
Riz à grain long
MIGROS BIO
C
Laitue pommée verte
Anna's Best
A
Fruit Fun Apfel-Cassis
M Classic
E NOVA 4
Cornichons au vinaigre
M Classic
C NOVA 4
Epis de maïs
M Classic,Migros
C NOVA 3
Mélange randonnée
Migros
NOVA 3
Laitue Iceberg
Anna's Best
A NOVA 1
Concombres épicés
M Classic
C NOVA 3
Silberzwiebeln
M-Classic
B NOVA 3