Barcode: 8720687878243
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 15.4 g |
| of which saturated | 9.4 g |
| Carbohydrates | 48.6 g |
| of which sugars | 46.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sucre oeufs*, beurre* (lait), acidifiant (acide citrique), gingembre (39) poudre de gingembre* (1%). *d'origine biologique.
Allergens
milk
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
4607131490265
NOVA 3
Лечо
Global Village
NOVA 3
Халва подсолнечная
NOVA 4
груша с инжиром
царская ягода
NOVA 4
Варенье по-домашнему из малины
SPAR
NOVA 4
Наггетсы растительные
Foodgital
NOVA 4
Baton "Turkish"
Tomskbread, Томскхлеб
NOVA 3
Горошек зеленый
Rosanna
NOVA 3
Чебупели растительные
Foodgital
NOVA 4
Салат дальневосточный из морской капусты
ООО «Меркурий-Н»
NOVA 3
Чебуреки растительные
Foodgital
NOVA 4
Подсолнечный Козинак
Timosha
NOVA 4