Barcode: 0015747199221
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 93.3 g |
| of which sugars | 73.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Ginger cuts - sugar, corn syrup, natural ginger flavor and artificial color (fd&c yellow #6, red #40 and blue #1).
Additives
e110
e129
e133
Related Products
Proteinflapjack white choc & raspberry
TREK
NOVA 4
Oikos Pro Mixed Berry
Oikos
A NOVA 4 Eco-Score B
Activia Greek Yogurt
Activia
C NOVA 4 Eco-Score B
Ducal, refried beans
Ducal
A NOVA 3 Eco-Score B
Chocolate Peanut Butter
Clean Simple Eats
NOVA 4
Камамбер
Chêne d’Argent, Duc de Coeur
D NOVA 3 Eco-Score B
Saltin Tradicional
Industrias Alimenticias Noel
E NOVA 4
Ανάμικτη Σαλάτα Λαχανικών
Μπάρμπα Στάθης
Erdbeeren, ungezuckert
All Seasons, Frost-Import
A NOVA 1 Eco-Score A
Castanhas Portuguesas
Freshona, Lidl
B NOVA 1 Eco-Score C