Barcode: 0028093003623
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 778.0 kcal |
| Fat | 63.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 38.2 g |
| of which sugars | 38.2 g |
| Fiber | 11.9 g |
| Proteins | 12.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, SOYBEAN OIL, SOY SAUCE (WATER, WHEAT, SOYBEANS, SALT), HIGH FRUCTOSE CORN SYRUP, CARROT PUREE, DISTILLED VINEGAR, GINGER PUREE, ONION PUREE, ONION POWDER, PEANUT FLOUR, SESAME SEEDS, SESAME OIL, XANTHAN GUM, CITRIC ACID.
Additives
e330
e415
Related Products in Undefined
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4