Barcode: 5775345202369
Ginger drink
by CREAT
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
no colorings
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau gazéifiée, suce, arôme, régulateur d'acidité (acide citrique), extrait de racine de gingembre (0,03%), antioxydant (acide ascorbique), colorant (E150d).
Additives
e150d
e300
e330
Related Products
Milk and dark chocolates
E NOVA 4
Hot sweet -n- sour pickles, hot sweet -n- sour
E NOVA 4
Hot Sweet Garlic Pickles, Hot Sweet
Pimped out pickles
D NOVA 4
24pk bubble gum valentine favors
D NOVA 4
Hampstead Tea, Camomile, Organic Herbal Infusion, 20 Sachets, 0.88 Oz 25 G
Hampstead tea
B NOVA 1
Heavy cream
NOVA 1
Thé Glacé Lemon Green
Hampstead tea
C NOVA 3
Swirl lollipop
E NOVA 4
Original waffles, original
Agrimissouri
NOVA 4
Assorted chocolates
E NOVA 4