Barcode: 5600787049107
Ginger et lemon
Labels
vegetarian
organic
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
triman
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
kombucha bio(eau, sucre de canne bio the vert bio, feuilles de stevia bio, cultures de kombucha), CO2, arôme naturel de gingembre, arôme naturel de citron, bacillus coagulans
Additives
e290
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Mini Jamaican-Style Ginger Beer
President's Choice
E NOVA 4
Jus de pomme fraîchement pressé
D NOVA 1
Medium Roast Ground Coffee
No Name
NOVA 1
Orange Juice
Irresistibles
C NOVA 1
Whole Bean Single Origin Costa Rica Medium Roast Coffee
President's Choice
NOVA 1
Boisson de soya enrichie vanille
Life Smart
B NOVA 4
Fresh-Pressed Sweet Apple Cider
President's Choice
NOVA 3
Vanilla bean syrup
Presidents choice
NOVA 4
schovit
pudełko
NOVA 4
Sparkling water
Trader Joe's
B NOVA 1
Oat Milk Original
Naturalia
C NOVA 4
Peach Mango sparkling water
President's Choice
B