Barcode: 93718950
GINGER FINELY CHOPPED
by MasterFoods
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 107.0 kcal |
| Fat | 6.8 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 9.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Ginger Puree 80% (Ginger, Food Acid (Acetic), Thickener (Xanthan Gum (contains Soy)), Water, Vegetable il, Solt, Food Acid (Acetic), Thickener (Xanthan Gum (contains Soy). Contains: Soy. May contain Peanuts.
Allergens
soybeans
Additives
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tartines craquante au blé complet
Auchan
B NOVA 3
Tartines croquantes au froment
Auchan
C NOVA 3
Haricots verts fins
Pouce
A NOVA 3
Maïs
Auchan
B NOVA 3
Pomme Châtaigne
Auchan Bio
C NOVA 3
Pomme mangue
Auchan Bio
A NOVA 1
Flocons d'avoine
Auchan
A NOVA 3
Oignons émincés
Auchan
A NOVA 1
Brocolis déjà cuit
Auchan
A NOVA 1
Puree de pomme vanille
Auchan Bio
A NOVA 1
Fruits en morceaux rhubarbe rouge
Auchan
A NOVA 1
Baby bio 3 cerales
Auchan Baby Bio
NOVA 1