Barcode: 8901192205261
Ginger Garlic - Culinary Paste
by Catch
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
green dot
green dot india
Categories
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 3.6 g |
Ingredients
Ginger (43%), Garlic (27%), Water, Iodized Salt, Acidity Regulator (INS 296), Stabilizer (INS 415), Preservatives (INS 211 & INS 224)
Additives
e211
e224
e296
e415
Related Products in Condiments
Choc Shot Raspberry
E NOVA 4
Italian Organic Ketchup
Mr Organic
D NOVA 3
Tartare Sauce
Bramble Foods
E NOVA 4
Broad bean, pea and mint pesto
Jamie Oliver
D NOVA 4
Jamie Oliver Green Pesto
Jamie Oliver
D NOVA 3
Green olive and fennel bruschetta
Jamie Oliver
B NOVA 3
Choc Shot
Sweet Freedom
C NOVA 4
Vanilla syrup
Sweet Freedom
D NOVA 4
Tomato & Ricota Pasta Sauce
Jamie Oliver
C NOVA 4
Jamie Oliver sauce tomate basilic
Jamie Oliver
A NOVA 3
Green Pesto
Jamie Oliver
D NOVA 3
Italian Organic Tomato Ketchup
Mr Organic
D NOVA 3