Barcode: 0007789048481
Ginger Honey Lemon Kombucha Spritzer, Ginger Honey Lemon
by Wegmans
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 7.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Raw Kombucha (Filtered Water, Organic Cane Sugar, Organic Tea Blend, Organic Kombucha Culture), Sparkling Water, Organic Ginger Juice, Organic Honey, Organic Whole Lemon Puree, Organic Lemon Natural Flavors, De111 Bacillus Subtilis (Probiotic).
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Actimel
Actimel
D NOVA 4 Eco-Score E
lait demi écrémé
Régilait
NOVA 4 Eco-Score E
Energy Milk Vanilla
Emmi
NOVA 4 Eco-Score D
Bionade Naturtrübe Zitrone
Bionade,REWE
C NOVA 4
Fanta Madness
Coca-Cola
D NOVA 4
Pepsi Max Caffeine Free
Pepsi Max
C NOVA 4
Jus de pomme et cassis
Transition
C NOVA 1 Eco-Score C
Fassbrause Apfel Naturtrüb
Gaffel
C NOVA 4
BTE 6X33CL COCA COLA CHERRY
Coca-Cola, Coke
E NOVA 4
yFood Boisson-Repas Fruit Rouges
yfood
NOVA 4 Eco-Score E
Orangina Orange
Suntory, Orangina Schweppes France
D NOVA 4
Balanced Nutrition Shake
OWYN
NOVA 4