Barcode: 0850217008302
Ginger Kombucha, Ginger
by Komblu
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 13.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.1 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Kombucha, (Kombucha Culture, Black Tea, Green Tea, Cane Sugar), Organic Ginger Juice, Organic Lemon Essential Oil
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Red Robin, Sprite, Adult
Red Robin
E
Tim Hortons, Espresso Shot
Tim Hortons
B
Famous Dave's, Mug Root Beer
Famous Dave's
C
Del Taco, Coca-Cola Zero Sugar, Macho, 42 Oz
Del Taco
Firehouse Subs, Diet Coke, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Papa John's, AMP, 16 Oz
Papa John's
C
Krispy Kreme, Lemonade Chiller, 16 Oz
Krispy Kreme
C
McDonald's, Dr Pepper, Small
McDonald's
E
Jamba Juice, Blueberry Strawberry Blast Off
Jamba Juice
C
Starbucks, Shaken Sweet Tea, Trenta Iced
Starbucks
B
Red Robin, Canyon Road Pinot Grigio, 9 Oz
Red Robin
B
Red Lobster, Old Fashioned
Red Lobster
C