Barcode: 0860439001029
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 11.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 2.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purified water, ginger juice, olismart (chicory root*, jerusalem artichoke*, kudzu root*, cassava fiber, cassava syrup, marshmallow root*, slippery elm bark*, nopal cactus*, calendula flower*), apple juice, lemon juice, cassia cinnamon, stevia*, pink rock salt, ginger essence*, mulled spice flavor*
Related Products in Beverages
Rowdy mermaid pineapple turmeric clarity lion's
E NOVA 4
Premium mango lemonade
E NOVA 4
Rowdy mermaid refresh strawberry tonic
C NOVA 3
Peach Tea Lemonade
Dust Cutter
E NOVA 4
Cold brew coffee
B NOVA 1
Premium Juice
Dust Cutter Beverage Co
E NOVA 4
Balance flower grow decaffeinated kombucha, flower grow
C NOVA 3
Premium Lemonade Beverage
Dust Cutter Beverage
D NOVA 4
Rowdy mermaid kombucha calm alpine lavender kombucha
C NOVA 3
Savory peach kombucha
C NOVA 3
Premium Iced Tea
Dust Cutter Beverage Co
E NOVA 4
Premium Beverage Lemonade
Dust Cutter Beverage Co
D NOVA 4