Barcode: 0618840007815
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.7 g |
| of which sugars | 11.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic lemon juice, organic sugar, organic ginger extract.
Related Products in Beverages
Organic nonfat milk
Equal Exchange
NOVA 4
Drinkable Yogurt
Ronnybrook Farm Dairy Inc.
D NOVA 4
Ronnybrook, Drinkable Yogurt, Blackberry
Ronnybrook Farm Dairy Inc.
E NOVA 4
Dark Hot Chocolate
Equal Exchange
NOVA 1
Hny water
hny.
C NOVA 3
Drinkable Yogurt Peach
Ronnybrook
E NOVA 4
Blackberry patch, blueberry syrup, blueberry
Blackberry Patch Inc.
NOVA 4
Equal exchange, organic spicy cocoa, chili & cinnamon
Equal Exchange
NOVA 4
Ronnybrook, Plain Drinkable Yogurt
Ronnybrook Farm Dairy Inc.
C
Drinkable Yogurt Strawberry
Ronnybrook
D NOVA 4
Drinkable Lowfat Yogurt
Ronnybrook Farm Dairy Inc.
E NOVA 4
Red Ripe Strawberry Syrup
Blackberry Patch Inc.
NOVA 3