Barcode: 9328327002783
Ginger - Lightly Dried
Processing
NOVA 3
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 229.0 kcal |
| Fat | 10.3 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 25.3 g |
| of which sugars | 8.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 4.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Ginger (97%), canola oil, sea salt, acidity regulator (citric acid).
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lasagne
A NOVA 1
Tortilla de blé
Salud Foodgroup Europe B.V., Sans marque
C NOVA 4
Katjangs
Albert Heijn
C NOVA 4
Huile d'olive vierge extra bio
Tramier
NOVA 2
Rice sticks
Hong Brand
C NOVA 3
Golden egg pappardelle
A NOVA 4
Out Of Africa Macadamia Nuts Dry Roasted And Salted 50g
Out of Africa World Class
C NOVA 3
Mexican Style Gemüse Bällchen
SoFine
A NOVA 4
Garlic basil linguine
A NOVA 4
Champignons de Paris
Monaghan Champignons
A NOVA 1
Spaghetti al huevo
Hacendado
A NOVA 1
Thai chilli peanuts
Golden turtle brand
D NOVA 4