Barcode: 0709586514870
Ginger Lime
by poppi
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 8.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sparkling Water, Organic Cane Sugar, Organic Apple Cider Vinegar, Lime Juice*, Organic Agave Inulin, Natural Flavors, Lemon Juice*, Stevia, Ginger Extract
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
AMINO. ENERGY Whacky Watermelon Flavor
OPTIMUM NUTRITION
NOVA 4
Organic Juice - Blueberry B'Mega
Columbia Gorge Organic, Stewart Farms Inc.
E NOVA 1
Banana Cream Flavored Gold Standard 100% Casein Protein Powder Drink Mix, Banana Cream
ON
E NOVA 4
Vanilla Flavored Gold Standard 100% Whey Protein Drink, Vanilla
Optimum nutrition
NOVA 4
French Vanilla Flavored Gold Standard Natural 100% Casein, French Vanilla
ON
E NOVA 4
Isolate Whey Protein
Optimum Nutrition
NOVA 4
Whey Gold Standard (4,5 KG) Optimum Nutrition P?
Optimum nutrition
NOVA 4
Detox
Caribbean Dreams
JST WRK
JST WRK
C NOVA 4
Cool Plus Plain
EPOCA
NOVA 4
Essential Amino.O. Energy Blue Raspberry Rush
Optimum Nutrition
C NOVA 4
Original Ginger Turmeric Elixer
Gingeraki
E NOVA 3