Barcode: 0818617021161
Ginger Love Fruit Juice Drink
by Suja
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 6.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purified water, organic lemon juice, organic ginger juice, organic pineapple juice, organic stevia leaf extract powder, organic ground cayenne pepper
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lisa's bio-kesselchips
Lisa's Bio-Kesselchips
D NOVA 4
Chips tomates
D NOVA 4
Lisa's Kesselchips Alpenkräuter
Bioland
C NOVA 4
Kessel Chips
Bio k-Classic
D NOVA 4
Kesselchips Sauerrahm & Kräuter Style
K-Bio
D NOVA 3
Kartoffelchips, Meersalz
Lisa’s
D
Lisa‘s Kesselbiochips mit Meersalz
Aroma Snacks GmbH
C NOVA 3
BIO-Band-Nudeln
Minkenhof
A
Lisas Bio-Kessechips Rosmarin & Meersalz
Lisas
C NOVA 4
Bio-kesselchips paprika
Lisa's
D NOVA 4
Lisa's bio kesselchips rosmarin meersalz
Lisa’s
C NOVA 4
BIO-Riffel-Nudeln
Minkenhof
A