Barcode: 4260370660426
Ginger Mama
by Garage GmbH
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
eg öko verordnung
Available in
germany, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 22.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.9 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Zitronensaft aus Zitronensaftkonzentrat* (4,2%), Ingwerextrakt* (1,25%) Zucker, Zitronenfruchtmark aus ganzen vermahlenen Zitronen* (0,3%), Kohlensäure. *Aus kontrolliert biologischem Anbau, aus El und Nicht. FILLandwirtschaft
Additives
e290
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Fruit Punch Flavored Organic Juice Beverage Blend From Concentrate, Fruit Punch
E NOVA 4
Mandarin
Jarritos
E NOVA 4
Pineapple
Jarritos
E NOVA 4
Zero Root Beer
Virgil's
C NOVA 4
Jarritos Mango
Jarritos
Lime
Jarritos
E NOVA 4
The summer Edition (Redbull)
RedBull
E NOVA 4
Butterscotch Beer
Flying Cauldron
E NOVA 4
Vanilla Cream
Virgil's
E NOVA 4
Cola
Virgil's
E NOVA 4
Jarritos Guava
Jarritos
E NOVA 4
Jarritos mango
Jarritos
E NOVA 4