Barcode: 0852043003803
Ginger Maple Tonic
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.1 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, organic lime juice, organic apple cider vinegar, organic maple syrup, organic ginger.
Related Products in Condiments
Ketchup
Conserverie Des Saveurs
C
Goma-sio
Jean herve
E NOVA 3
Goma-sio
Jean Hervé
NOVA 3
Gomasio
Ti! Bio
E NOVA 3
Goma-sio
Jean Hervé
D NOVA 3
Goma-sio
Jean Hervé
E NOVA 3
T'y ketchup
TY GWENN
C
Goma-sio de la mer
Jean herve
E NOVA 3
Vinaigrette nature & légère
Jean-Marc Casteigt
E NOVA 3
Goma-Sio De La Mer
Jean herve
NOVA 2
Raz el Hanout
Gretel
C NOVA 3
Ketchup
Bocco Locco
C NOVA 3