Barcode: 8027816100221
Ginger MARMELLATA
by Alpe Pragas
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
green dot
Categories
Available in
france, germany, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 138.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 32.0 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
apricot, ginger, peppermint
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Ravioli Epinard Ricotta
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 3
Iceberg
Carrefour
NOVA 1
Ananas 100 % pur jus. Flash pasteurisé. Réfrigéré.
carfour
C NOVA 1
6 tomates farcies
Carrefour
B NOVA 4
Ravioli Emmental Basilic
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 3
Gazpacho
Carrefour
A NOVA 3
Salsa Guacamole Carrefour
Carrefour
C NOVA 4
Mélange Gourmand
Carrefour
A NOVA 1
CIABATTA Précuite
Carrefour
C NOVA 4
Tarte aux Framboises
Carrefour
D NOVA 4
Coeur de Laitue
Carrefour
A NOVA 1
Carottes râpées, Au jus de citron de Sicile*
Carrefour
A NOVA 4