Barcode: 0852466006146
Ginger mints
by Simply Gum
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane sugar, ground ginger root, ginger extract, calcium stearate
Related Products in Snacks
Edelmarzipan Baumstamm
Zentis
E NOVA 4
Zentis Marzipan Brote 4X25G
Zentis
E NOVA 4
Marzipan Eier
Zentis
E NOVA 4
Marzipan Kartoffeln
Zentis
E NOVA 4
Tranche au lait
Kinder
C NOVA 4
Marzipan balls
Zentis
E NOVA 4
Marzipanbrot
Zentis
E NOVA 4
Bel Choco Winter-Nougat
Zentis
E NOVA 4
Marzipan Ei
Zentis
E NOVA 4
Zentis Marzipan Brot
Zentis
E NOVA 4
Edelmarzipan Kartoffeln
Zentis
E NOVA 4
Zentis Feine Marzipan Rohmasse
ZENTIS
D NOVA 4