Barcode: 0052591006015
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.1 g |
| of which sugars | 11.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered carbonated water, pure cane sugar, malic acid, sodium benzoate (preserves freshness), citric acid, natural and artificial flavors, red 40 and blue 1.
Additives
e129
e133
e211
e296
e330
Related Products in Beverages
Therapeutic nutrition
D NOVA 4
Fruit drinks
E NOVA 4
Therapeutic nutrition
E NOVA 4
High protein nutrition shake
C NOVA 4
High-protein nutrition with fiber
NOVA 4
Very-high-protein nutrition
NOVA 4
Therapeutic nutrition
E NOVA 4
Therapeutic nutrition, butter pecan
C NOVA 4
Therapeutic nutrition
C NOVA 4
Nutrition shake
E NOVA 4
Very-high-protein nutrition drink , vanilla
NOVA 4
Original nutrition shake
E NOVA 4