Barcode: 0856868006094
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 35.7 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic banana puree (organic bananas, ascorbic acid [vitamin c]), organic concord grape puree concentrate, organic concord grape flavor concentrate
Related Products in Snacks
Assortiment liqueurs chocolat noir
Abtey chocolatier,les chocolats d'Odette
E NOVA 4
Œufs gélifiés aux goûts fruités
Be Jelly
E NOVA 4
Signature poire Williams
ABTEY
E NOVA 4
Pain choco bio
Carrefour
E
Galette des rois frangipane
Carrefour
E NOVA 4
Excellence Chardons
Abtey Chocolatier
E NOVA 4
Beignets Parfum Chocolat
Carrefour
C NOVA 4
Galette des rois à la frangipane
Carrefour
D NOVA 3
Palets coco
Cora
E NOVA 4
Galette des Rois Pur Beurre Frangipane
Carrefour
E NOVA 4
Donnuts
Carrefour
E NOVA 4
Croissants Bio
Carrefour
E NOVA 4