Barcode: 0854631006036
Grape Sorbatto, Grape
by Sorbatto
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 33.0 g |
| of which sugars | 27.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Blueberries, Grape Concentrate, Pear Concentrate, Lemon Concentrate
Related Products in Desserts
Sorbet mangue
Delhaize
C NOVA 4
Mini cornets, glace parfum vanille et chocolat
Delhaize
E NOVA 4
Low sugar ice cream
Delhaize
C NOVA 4
Ice cream Vanilla & Eggs
Delhaize
D NOVA 4
crème glacée à la vanille
Delhaize
D NOVA 4
Ice cream vanilla
Delhaize
D NOVA 4
Icecream Yoghurt
Delhaize
D NOVA 4
Ice cream cookies & milk
Delhaize
D NOVA 4
Giant Vanilla Almond
Delhaize
E NOVA 4
Vanilla Ice Cream
Delhaize
D NOVA 4
Ice créas mocha
Delhaize
D NOVA 4
Icecream Tiramisu
Delhaize
D NOVA 4