Barcode: 0057700017098
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 359.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 89.7 g |
| of which sugars | 79.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugars (sugar, glucose syrup), Corn starch, Citric acid, Tartaric acid, Palm kernel oil, Natural flavour, Allura red, Brilliant blue FCF
Additives
e129
e133
e330
e334
Related Products in Snacks
Whole grain animal creature crackers
Whole Foods Market Inc.
D NOVA 4
Organic animal cookies
E NOVA 4
365 everyday value, chocolate chip cookie bites
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
E NOVA 4
Dark Chocolate Caramel Sea Salt
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
E NOVA 4
Caramel sea salt chocolate chip thin & crispy cookies, caramel sea salt chocolate chip
365 Everyday Value
E NOVA 4
Whole foods market, tiny trapeze butter cookies, honey crisp
Whole Foods Market, Whole Foods Market Inc.
E NOVA 3
Dark Chocolate Peppermint
365 Everyday Value
E NOVA 4
Gluten free mint chocolate chip thin & crispy cookies, mint chocolate chip
365 Everyday Value
E NOVA 4
Dark chocolate & macadamia nut butter cookies
E NOVA 4
Lemon curd butter cookies
E NOVA 4
Chocolate chip trail mix super seed cookies, chocolate chip
365 Everyday Value
E NOVA 4
Butter cookies
E NOVA 3