Barcode: 0021130401888
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 131.0 kcal |
| Fat | 4.1 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 19.7 g |
| of which sugars | 7.4 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 4.1 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Carrots, grapes, pretzels (unbleached enriched wheat flour [flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid], malt, salt, soybean oil, sodium bicarbonate), cheddar cheese (pasteurized milk, cheese culture, salt, enzymes, annatto [vegetable color], potato starch and powdered cellulose [to prevent caking], natamycin [a mold inhibitor]).
Allergens
gluten
Additives
e160b
e235
e460
e460ii
Related Products in Snacks
Rite aid, pantry, chocolate covered jumbo raisins, milk chocolate
E NOVA 4
Jelly Hearts Cinnamon
D NOVA 4
Organic air popped popcorn
D NOVA 3
Minty spearmint leaves
E NOVA 4
Big win, sugar wafers, vanilla
Big Win, Rite Aid Corporation
E NOVA 4
Dried sweetened cranberries
A NOVA 4
Red ju ju fish fruity, red ju ju fish
E NOVA 4
Fruity gummi bears, fruity
D NOVA 4
Pepitas
D NOVA 3
Assorted fruit slices
E NOVA 4
Dry honey roasted peanuts
D NOVA 4
Big win, cups, peanut butter
Big Win, Rite Aid Corporation
E NOVA 4