Barcode: 0850017142442
Grapeade Sparkling Water
by Spindrift
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 3.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, CONCORD GRAPE JUICE,, LEMON JUICE
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Red Robin, Woodbridge White Zinfandel, 6 Oz
Red Robin
D
California Pizza Kitchen, Chocolate Milk
California Pizza Kitchen
E
California Pizza Kitchen, Santa Margherita Pinot Grigio, 6 Oz
California Pizza Kitchen
B
Bonefish Grill, Sprite
Bonefish Grill
C
Auntie Anne's, Original Sweet Iced Tea, 16 Fl Oz
Auntie Anne's
B
Steak 'N Shake, Red Velvet Milkshake, Regular
Steak 'N Shake
E
Round Table Pizza, Wine
Round Table Pizza
B
Church's Chicken, Minute Maid Lemonade Lt, Large
Church's Chicken
B
Frisch's Big Boy, Diet Pepsi, 16 Fl Oz
Frisch's Big Boy
B
Jersey Mike's Subs, Dr Pepper, Large, 32 Oz
Jersey Mike's Subs
B
McDonald's, McCafe Mocha Frappe, Small
McDonald's
E
Chili's, Sam Adams Boston Lager, 16 Fl Oz
Chili's
B