Barcode: 0079581184102
Grapeberry Lemonade
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
natural flavors
Categories
Available in
france, norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.3 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 11.6 g |
| of which sugars | 11.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
FILTERED WATER, SUGAR, LEMON JUICE FROM CONCENTRATE (5.8%), NATURAL FLAVOURS, WHITE GRAPE JUICE CONCENTRATE, LEMON FRUIT PULP, VEGETABLE AND FRUIT JUICE, ACID (CITRIC ACID).
Additives
e330
Related Products in Beverages
Refresco Gourmet Ice Tea Sabor Limon 1'5L
Gourmet
E NOVA 4
0,0
Falke
B NOVA 1
Cerveza Pilsen
Gourmet
NOVA 3
Néctar de Naranja
Gourmet
E
Kali glub desnatado con mango y papaya
Kalise
C NOVA 4
Origen Reserva
Vallformosa
0,0
Falke
B NOVA 1
0,0
Falke
B NOVA 1
Estrella de Levante øl
Estrella de Levante
NOVA 3
Detox Pompadour Filtros
Pompadour
C
Estrella 1
gourmet
A
Sirope de Caramelo
vitadulce
NOVA 4