Barcode: 0850002548044
Grapefruit
by Sodastream
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 105.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 23.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic reconstituted grapefruit juice, organic sugar, water, organic brown rice syrup, citric acid, natural flavor, reconstituted black carrot juice.
Additives
e330
Related Products in Sweeteners
Sirop d'érable
Shady Maple Farms
NOVA 2
Maple Syrup
Maple Gold
100% Pure Maple Syrup Canada Grade A Amber, Rich Taste
Camp
D NOVA 2
100% Pure Maple Syrup US Grade A Amber Color, Rich Taste
Camp
E NOVA 2
Fruit Punch Syrup, Fruit Punch
Grace
D NOVA 4
100% Pure Maple Syrup
Camp
E NOVA 2
Tire à l'Érable Biologique
Délices Érable & Cie
100% Pure Organic Maple Syrup Canada Grade A Amber
Citadelle
E
Pepites de sucre d'erable
Delice Erables Et Compagnie
E
Sirop d'érable Grand Marnier
Délices Érable & Cie
D
100% Pure Maple Syrup US Grade A Amber Color, Rich Taste
Camp
E NOVA 2
100% Pure Organic Maple Syrup
Maple House
E NOVA 2