Barcode: 8594001025428
Grapefruit
Processing
NOVA 4
Available in
czech republic
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 28.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.3 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | — |
Ingredients
Nealkoholické pivo 65 % (voda, ječný slad, chmel), voda, cukr, kyselina: kyselina citronová, aroma, grapefruitová šťáva z koncentrátu (0,04 %), vitaminy: niacin, vit. B6, vit. B12.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Non stick cooking spray canola oil
B NOVA 4
Sliced Water chestnuts
A NOVA 1
Corn Starch
C NOVA 2
All purpose flour
A NOVA 1
Whole Water Chestnuts
A NOVA 1
Dip's Best Friend Wavy Potato Chips
Schnucks
D NOVA 3
Schnak'rs Sour Cream and Onion Potato Chips
E NOVA 4
Olive oil
Schnuck Markets Inc.
B NOVA 2
100% Pure Vegetable Oil
Schnucks
C NOVA 2
Diced water chestnuts
A NOVA 1
Dry roasted peanuts
B NOVA 4
All purpose flour
A NOVA 1