Barcode: 5060042980161
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 30.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.2 g |
| of which sugars | 7.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, fruit juice from concentrate (grapefruit 11% grape 5%, cranberry 1%), sugar, citric acide, grape extract, natural flavours.
Related Products in Beverages
Apple Cider
Kroger
NOVA 3
dr. k
Kroger Big K
E NOVA 4
Big k, soda, lemon lime
Big K, The Kroger Co.
E NOVA 4
Big k, crisp & refreshing cola
E NOVA 4
Diet cola soda
Big K, The Kroger Co.
C NOVA 4
Grape soda
Big K, The Kroger Co.
E NOVA 4
Kroger, sparkling water, lemon
Kroger, The Kroger Co.
NOVA 4
Chocolate milk
E NOVA 4
Kiwi strawberry sparkling water
Kroger, The Kroger Co.
C NOVA 4
Diet Soda, Lemon Lime
Big K, The Kroger Co.
C NOVA 4
Black cherry sparkling water
Kroger, The Kroger Co.
C NOVA 4
1% low fat milk
Simple Truth Organic, The Kroger Co.
E NOVA 4