Barcode: 0849429000297
Grapefruit Energy
by Zevia
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, citric acid, stevia leaf extract, natural flavors, caffeine
Additives
e330
e960
Related Products in Beverages
Starbucks Coffee Frappuccino
Starbucks
E NOVA 4
Pepsi
Pepsi
E NOVA 4
Chocolate flavoured milk
Sainsbury's
C NOVA 4
Bundaberg, ginger beer
Bundaberg
E NOVA 4
Coffee
Starbucks
C NOVA 4
dew
Mountain Dew
E
Purified Drinking Water
Aquafina
Aquafina
Aquafina
B NOVA 1
mountain dew code red
Code Red
E NOVA 4
Diet cola
Pepsi
C NOVA 4
Diet soda
C NOVA 4
Diet lemonade
Sainsbury’s
C NOVA 4