Barcode: 0021130252312
Grapefruit flavored soda
by Refreshe
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.6 g |
| of which sugars | 11.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, natural flavor, citric acid, sodium benzoate (preservative), gum acacia, ester gum, calcium disodium edta (to protect flavor).
Additives
e211
e330
e385
e414
e445
Related Products in Beverages
LEON STEINER
LEONSTEINER
NOVA 3
Gold Malz
Gold Malz
D NOVA 4
Млечна напитка
K Classic
C NOVA 4
Festillant
Festillant
C NOVA 4
Teegetränk
Captains Tea
E NOVA 4
Monster energy ultra red
Monster
C NOVA 4
Crazy Wolf sugar free
Crazy Wolf,Kaufland
C NOVA 4
Spicy Ginger
Mike Mitchell's
E NOVA 4
Drink mit Kakao
Kaufland
B NOVA 4
Rosé Sekt Alkoholfrei
Schloss Königstein
NOVA 4
Cappuccino Penny ready
Penny Market, Penny
C NOVA 3
Dragster energiaital
Dragster
E