Barcode: 7610235006604
Grapefruit Getränk
by Granini
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 9.1 g |
| of which sugars | 9.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de pamplemousse rose à base de concentré (55 %), eau, sucre.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
V8 100% juice
V8
D NOVA 4
100% Vegetable Juice, Original
V8
C NOVA 4
V8 Beverage Vegetable
V8
C NOVA 4
V8, V-Fusion, 100% Vegetable & Fruit Juice, Pomegranate Blueberry, Pomegranate Blueberry
V8
E NOVA 4
V8 V-Fusion Beverage Cbry Blkbry
E NOVA 4
V8 Beverage Vegetable Low Sodium
V8
C NOVA 4
Berry Blend
V8 Splash
E NOVA 4
Low Sodium Vegetable Juice
V8
C NOVA 4
V8 Beverage Vegetable
V8
C NOVA 4
V8 V-Fusion Beverage Grape Raspberry
D NOVA 4
V8, V-Fusion, Flavored Fruit & Vegetable Juice, Tropical Orange, Tropical Orange
V8
E NOVA 1
V8, V-Fusion, Vegetable & Fruit Juice, Strawberry, Banana, Strawberry, Banana
V8
D NOVA 4