Barcode: 0041755009009
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.1 g |
| of which sugars | 12.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, ruby red grapefruit juice concentrate, sugar, grapefruit juice pulp sacs, natural flavors, citric acid, ascorbic acid (vitamin c), pectin and red 40.
Additives
e129
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Garlic Pepper Ramen Made With Organic Noodles
Koyo
E NOVA 3
Organic Soba Asian Pasta
Koyo
C NOVA 3
Organic Wide Udon Asian Pasta
Koyo
C NOVA 3
Lemongrass Ginger Ramen Made With Organic Noodles
Koyo
D NOVA 3
Organic Round Udon Asian Pasta
Koyo
C NOVA 3
Cold pressed extra virgin olive oil
B NOVA 2
Organic Fine Udon Asian Pasta
Koyo
C NOVA 3
Ramen Noodles
Koyo
E NOVA 3
Organic Noodles Udon
Koyo
C NOVA 3
White Rice
Nutristore
B NOVA 1
Wakame seaweed ramen noodles, wakame seaweed
Koyo
E NOVA 3
Noodles
Koyo
C NOVA 3