Barcode: 5057753914318
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 7.3 g |
| of which sugars | 7.3 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Grapefruit, Grapefruit Juice From Concentrate, Firming Agent (Calcium Chloride)
Additives
e509
Related Products in Tinned Fruit
Peach Slices
Morrisons
C NOVA 4
Tropical Fruit Salad
Tesco
A
Mandarin segments
Princes
B
Shredded Jackfruit
Morrisons
A NOVA 1
Punjabi Tinda
Natco
C NOVA 3
Pâte à tartiner inshape nutrition
InShape Nutrition
D NOVA 4 Eco-Score D
Mélange de 4 céréales blé, soja, avoine et orge
Auchan
A NOVA 3 Eco-Score B
Franse uiensoep
Unox
C NOVA 4 Eco-Score A
Mild 30+ geraspte kaas
De Zaanse Hoeve
E NOVA 4
Mixed Berry Flavored Oikos Triple Zero
Oikos
A NOVA 4 Eco-Score B