Barcode: 0853900003103
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 112.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 29.6 g |
| of which sugars | 26.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, sugar, grapefruit, carob flour, pectin.
Additives
e440
Related Products in Desserts
Vanilla ice cream
Dinshaw
NOVA 4
Jumbo Raspberry Dolly
Havmor
D NOVA 4
Chocolate chip ice cream
Havmore
C NOVA 3
MilkyMist Italian Chocolate Delight Ice cream
MilkyMist
E NOVA 4
Ice Cream Belgian Chocolate
Vadilal
E NOVA 4
Butterscotch Flavored Ice cream
Arun Icecreams
C NOVA 4
Blockbuster Mango magic
Havmor
D NOVA 4
Butterscotch Crunch
Heritage
D NOVA 4
Madagascar Vanilla Ice Cream
Lazza
NOVA 4
Dinshaw's Butterscotch
Dinshaw's
D NOVA 4
Gulab Jamun
Royal
E NOVA 3
MEDIUM FAT ICE CREAM
Dinshaw's
D NOVA 4