Barcode: 0884912004727
Grapenuts
by Post
Labels
kosher
no gmos
non gmo project
orthodox union kosher
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.3 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 12.1 g |
| Proteins | 10.3 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Whole grain wheat flour, malted barley flour, salt, dried yeast. Vitamins and minerals: Reduced iron, niacinamide (vitamin B3), zinc oxide (source of zinc), pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), thiamin mononitrate (vitamin B1), folic acid.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Flocons d’avoine - Vario
Vario
A
Beurre de cacahuéte
Proch
A
Pain de mie complet
C NOVA 3
zwin
Zima
B NOVA 4
Chiuaua
chihuaua
A
Energy drink classique
Ramy
Beurre de cacahuète
NOVA 4
beurre de cacahuètes
PINEUTS
E NOVA 4
pois chiche
campana
A NOVA 3
Margarine
Many, MANY
D NOVA 4
Amazon multifruits
Amazon
E NOVA 1
Amazon jus Orange-Mangue
Groupe chikhoune
E NOVA 4