Barcode: 0636289170808
Grass Fed Beef Chorizo
by Chiappetti
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 223.0 kcal |
| Fat | 15.2 g |
| of which saturated | 6.3 g |
| Carbohydrates | 2.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Grass fed beef, spices, salt, paprika, sugar, flavoring and paprika extract.
Additives
e160c
Related Products in Meats And Their Products
Toastschinken
hütthaler
D NOVA 4
Salt and chilli Shredded Chicken
D NOVA 4
Mortadella Bologna
Edeka
D NOVA 3 Eco-Score E
Angus Premium Choice Beef - Stew Meat Family Pack
McLaren Farms
B
Extra Lean Uncured Ham
Kirkland
D NOVA 3
Carne Salada
Salumificio Trentino
D NOVA 4
The Signature Blend Sliders
Schweid & Sons
D NOVA 1
Organic Chicken Sausage Wild Mushroom with Italian Herbs
Bilinski's
C NOVA 3
Bresì
Golfera
D NOVA 4 Eco-Score D
Ground Chicken
Isernio's
A NOVA 4
Original Pork Sausage Links
Jimmy Dean
E NOVA 4
MühlenMett Schinkelzwiebelmettwurst
Rügenwalder Mühle
E NOVA 4