Barcode: 0850011381151
Grass-Fed Beef Jerky Classic
by Archer
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 5.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 42.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Grass-Fed Beef, Water, Mushrooms (Mushrooms, Water, Salt). Sunflower Oil, Apple Cider Vinegar, Organic Chickpea Miso (Organic Rice Koji (Organic Rice, Koji Spores (Aspergillus oryzae}], Organic Chickpeas, Sea Salt, Water), Garlic Powder, Salt, Onion Powder, Black Pepper, Liquid Smoke (Water, Natural Hickory Smoke Flavor), Paprika, Rosemary, Coriander, Oregano.
Related Products in Meats And Their Products
Cooked Salami, Mallita
Higueral
E NOVA 4
Beef sausage
E NOVA 4
814 americas, higueral, jamonada cooked salami
814 Americas
D NOVA 4
Jalapeno smoked sausage
E NOVA 4
Smoked sausage
E NOVA 4
Beef smoked sausage
E NOVA 4
Original smoked sausage
E NOVA 4
Red hot link sausage
Earl Campbell's
E NOVA 4
Hot link
E NOVA 4
Cooked Salami
Higueral
E NOVA 4
Fully Cooked Hot Link
E NOVA 4
Polish kielbasa
E NOVA 4