Barcode: 0608539377657
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 86.4 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Grass-Fed Beef Protein Isolate, Nose-to-Tail Organ Blend (Bovine Heart, Liver, Kidney, Spleen, Pancreas, Blood, Bone & Marrow, Colostrum), L-Leucine, Himalayan Rock Salt, Xanthan Gum, Natural Flavor, Stevia
Additives
e415
e641
Related Products in Dietary Supplements
biotin
Natrol
NOVA 4
Balanced Nutritional Drink
Boost
NOVA 4
Mammoth Bar Almond Vanilla
Mammoth Bar
NOVA 3
Melatonin
NOVA 4
Mood + Stress 5-HTP 200mg
Natrol
NOVA 4
Finertherapy
Public
NOVA 4
Collagen peptides
Women Heart Health, Bone Health, Thyroid Health Nutritional Shake, Rich Chocolate, Rich Chocolate
Boost
NOVA 4
Max (Gluco control)
Boost
A NOVA 4
Melatonin
NATROL
NOVA 4
Protein powder
By sainsbury's
A NOVA 4
Melatonin
A NOVA 4