Barcode: 0850941006605
GRASS-FED BEEF STICK ORIGINAL
by THINK JERKY
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 285.7 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
100% GRASS-FED BEEF, SEA SALT, ENCAPSULATED CITRIC ACID, SPICES, CULTURED CELERY POWDER, GRANULATED GARLIC, GRANULATED ONION, STUFFED IN A COLORED BEEF COLLAGEN CASING
Allergens
celery
Additives
e330
Related Products in Meats And Their Products
Mousse de foie qualité supérieure
COOPERL
E NOVA 4
Jambonneau pané
Le porc de nos villages
D NOVA 4
Dés de bacon fumés salés au sel sec
D NOVA 3
Escalopes de dinde
Camille Poiraud
A NOVA 1
Salsiccia con tacchino
E NOVA 4
Mousse de foie suprrieur
Le Porc Français
E NOVA 4
Dès de bacon fumes sales au sel sec
Cochonnailles du Haut-Bois
D NOVA 3
Des de bacon
D NOVA 3
Jambon à l'ancienne
Tallec
D NOVA 4
Jambon a l'ancienne
Tallec
D NOVA 4
Macinato di carne bovino adulto razza podolica
Querceta
A
Dés de bacon fumés
COCHONNAILLES DU HAUT-BOIS
D NOVA 3