Barcode: 0011110116697
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 714.0 kcal |
| Fat | 78.6 g |
| of which saturated | 50.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
PASTEURIZED CREAM, SEA SALT
Related Products in Dairies
galette de l'Ane Vert
l'Ane Vert
D
Le saint heray
Fromagerie de la Mothe-Saint-Heray
C NOVA 3
Fromage blanc 9 % M.G.
Agrial, Eurial, La Viette
C NOVA 3
Fleur de Sel
Fleur de Ré
D NOVA 3
Crottin de chevre sec
L'Âne vert
D NOVA 3
Tomme blanche
Fromage blanc (9% MG)
Agrial, Eurial, La Viette
C NOVA 3
La viette
Agrial, Eurial, La Viette
D NOVA 2
Neufchâtel Villiers Heart 24%
Villiers
D NOVA 3
Fromage Frais La Viette, 20%MG
Agrial, Eurial, La Viette
B NOVA 3
Fleur de Ré
Les Petites Laiteries
C NOVA 3
Chabichou
Les Petites Laiteries
C NOVA 3